Położenie ośrodka

Jezioro w samym sercu Kaszub

Zapraszamy na wczasy i wypoczynek nad czystym i pięknie położonym jeziorem na Kaszubach. Ośrodek położony jest nad jeziorem "Czarne Dąbrówno" w 120-letnim lesie sosnowym. Zlokalizowany jest na półwyspie - teren pagórkowaty, całkowicie zalesiony. Okolica zwana "Grzybią Dąbrową" z racji dużej ilości grzybów i innego runa leśnego.

Ośrodek

Ośrodek położony jest nad jeziorem "Czarne Dąbrówno" w 100-letnim lesie sosnowym. Zlokalizowany jest na półwyspie - teren pagórkowaty, częściowo zalesiony. Okolica zwana "Grzybią Dąbrową" z racji dużej ilości grzybów i innego runa leśnego.

Ośrodek położony jest 13 km od Bytowa (zamek krzyżacki, liczne festyny), ok. 80 km od Gdańska, 85 km od Ustki i Łeby, ok. 35 km od Wdzydz Kiszewskich (skansen kaszubski).

Dojazd

Trasa Bytów - Kościerzyna, 10 km za Bytowem skręt w prawo - drogowskaz "Czarna Dąbrowa 3 km". Z Czarnej Dąbrowy w prawo 800 m przez las.

Jezioro "Czarne Dąbrówno"

Jezioro "Czarne Dąbrówno" (40 ha) z wyspą należy do unikatowej grupy jezior o pierwszej klasie czystości o przezroczystości wody dochodzącej nawet do 7 - 8 m.

Jezioro jest corocznie zarybiane. Jest to jezioro szczupakowo-okoniowe. Z białej ryby występuje tu lin, leszcz i płoć. Okazy z ostatnich lat to okonie: 56 cm - 1,9 kg, 52 cm - 1,70 kg, szczupaki: 5-13 kg.
Zapewniamy nowe i stabilne łodzie wędkarskie.


Posiadamy piaszczyste kąpielisko o długości 50 m, w tym 2 tory wodne wyznaczone przez pomost w kształcie prostokątnym, jak również kąpielisko dla małych dzieci ze zjeżdżalnią oraz przystań dla sprzętu wodnego ( łodzie wędkarskie i rodzinne, kajaki, SUP-y oraz rowery wodne). 

Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowy "Grzybia Dąbrowa"

Czarna Dąbrowa 24
77-143 Studzienice

 

Ośrodek   wypoczynkowyGrzybia Dąbrowa
© 2001 - 2024 Ośrodek Wypoczynkowy Grzybia Dąbrowa. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda